Andrzej

ODDZIAŁ LARYNGOLOGI DZIECI - (32) 786 16 06

Kierownictwo:
Ordynator oddziału - dr n.med. Małgorzata Gwóźdź-Jezierska tel: (32) 786 16 93

Zastępca Ordynatora oddziału - Lek med. Lidia Liszczyk - Mania tel: (32) 786 16 93

Pielęgniarka Koorynująca - Małgorzata Pilawa tel: (32) 786 16 06

Adres:
ul. Stefana Batorego 15

41-902 Bytom
Blok VI - I Piętro

Mapka:

Ogólna charakterystyka:

Oddział Laryngologii Dzieci jest Ośrodkiem II poziomu referecyjności. Posiasa 15 łóżek. Na Oddziale leczone są dzieci do 18 r.ż. ze schorzeniami górnych dróg oddechowych wymagające leczenia zachowawczego lub operacyjnego.

Certyfikat - Przesiewowe badanie słuchu u Dzieci - WOŚP 10.X.2011 r. Lidia Owsiak

Na Oddziale znajduje się Pracownia Badań Słuchu wyposażona na sprzęt umożliwiający wykonie badań słuchu u noworodków i dzieci starszych: BERA, otoemisja, audiometr kliniczny, impedancyjny. W Oddziale istnieje możliwość pobytu jednego z rodziców podczas hospitalizacji. W tutejszym Oddziale zapewniamy profesjonalną opiekę i miłą atmosferę.

Zakres świadczonych usług:

• zabiegi w zakresie migdałków podniebnych i migdałka gardłowego,
  • zabiegi w zakresie zatok obocznych oraz w zakresie jamy ustnej,
    zabiegi w zakresie nosa,
  • niektóre zabiegi plastyczne,
  • zabiegi w zakresie ucha zewnętrznego i środkowego (antrotomia, antroattykomastoidektomia, paracentezy, tympanotomie z przepłukiwaniem i aspiracją jamy bębenkowej, zakładania drewników wentylacyjnych),
  • niektóre zabiegi trąbki Eustachiusza,
  • zabiegi endoskopowe krtani, tchawicy, oskrzeli i przełyku oraz zabiegi usuwania ciał obcych w tym rejonie,
  • operacje wad wrodzonych szyi i ucha (torbiele i przetoki wrodzone środkowe szyi, boczne szyi, przeduszne oraz torbiele jamy ustnej).
  • kompleksowa diagnostyka audiologiczna: badanie BERA, otoemisji akustycznej, impedancji: badanie tympanometryczne, ocena odruchów z mięśnia strzemiączkowego, badanie słuchu akumetryczne i audometryczne, badanie pobudliwości błędników (próba kaloryczna Rittera i Hallpika),

Wyposażenie:

• 15 łóżek,
  • audiometr AAD,
  • aparatura do badania BERA
  • aparatura do badania otoemisji akustycznej
  • tympanometr kliniczny
  • bronchoskopy,
  • eosophagoskopy,
  • mikroskop operacyjny,
  • mikroskop diagnostyczny,
  • wiertarka do mikrochirurgii ucha,
  • kardiomonitor,

Współpraca z innymi jednostkami służby zdrowia

Oddział współpracuje z Oddziałem Chirurgii Dziecięcej, Klinika Pediatrii, Poradnią Onkologii Dziecięcej i Oddziałem Ortopedii Dziecięcej.