Drukuj
Gosia
INFO COVIDPODZIEKOWANIAOPNIE


oswiadczenie 1611

8 TYGODNI DO ZDROWIA

 

Zachęcamy do zapoznania się z Projektem NFZ pod tytułem 8 tygodni do zdrowia.
Jest to cykl promujący aktywność fizyczną, realizowany wspólnie z Ministrem Zdrowia oraz Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Projekt ten ma charakter profilaktyczno-edukacyjny, jego celem jest zachęcenie Polaków do korzystania z gotowych do przeprowadzenia treningów opracowanych wspólnie przez lekarza, trenera, fizjoterapeutę i psychologa. Regularna aktywność fizyczna połączona z racjonalną dietą i higieną stylu życia jest szczególnie istotnym warunkiem budowania odporności organizmu, zwłaszcza w czasie pandemii, zarówno w grupie osób ogólnie zdrowych,
jak i z chorobami przewlekłymi (otyłość, cukrzyca, nadciśnienie).

Program 8 tygodni do zdrowia to zestaw treningów o narastającej trudności dla osób, które nie mają żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do sportu. Filmy z treningami publikowane są w każdy wtorek na kanale YouTube Akademia NFZ.

Przydatne linki programu 8 tygodni do zdrowia:

- zapraszamy do zapoznania się z programem i zespołem ekspertów w filmie startowym:
- strona Akademia NFZ

 

- kanał YT Akademia NFZ

 

- fanpage Akademia NFZ

 

#8TygodniDoZdrowia

INFORMACJA DLA STUDENTÓW

Informujemy, że ze względu na nasilenie się przypadków epidemicznych oraz zgodnie z § 6ust. 8 Regulaminu praktyk studenckich/szkolnych w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu
(Regulamin dostępny tutaj )od dnia 8 października 2020 roku Dyrekcja Szpitala wstrzymuje
możliwość realizacji praktyk na terenie
Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu do odwołania.

Dopuszcza się możliwość kontynuacji praktyk przez studentów, którzy obecnie są w trakcie ich realizacji.

Z chwilą podjęcia decyzji o ponownej możliwości realizacji zajęć praktycznych w tutejszym Szpitalu informacja zostanie podana na stronie internetowej.

Nowoczesny Mamograf

w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu

 

Cieszymy się, że w październiku - miesiącu walki z rakiem piersi możemy przekazać do użytku kobiet z naszego regionu nowoczesny mammograf Planmed Clarity S. Jest to w pełni cyfrowy systemem RTG do mammografii piersi wyposażony w najwyższej jakości płaski panel DR.
Nowatorska konfiguracja systemu i najnowsza technologia zapewniają diagnostykę na światowym poziomie. Bardzo wysoka jakość zdjęć cyfrowych, przy niskiej dawce promieniowania gwarantują bezpieczeństwo pacjentce. Zakup mammografu został zrealizowany dzięki dotacji z budżetu Województwa Śląskiego,
za co gorąco dziękujemy Panu Marszałkowi Jakubowi Chełstowskiemu oraz Pani Wicemarszałek Izabeli Domogała, gdyż sprzęt stanowi ogrom wsparcia działań Szpitala oraz
znaczący gest w kierunku zdrowia kobiet z naszego regionu.

Dodatkowo przypominamy, że Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu realizuje Program profilaktyki raka piersi (mammografia) adresowany do kobiet w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. 

Badanie jest bezpłatne, można się na nie zgłosić samodzielnie bez skierowania.

Zapraszamy po więcej informacji:

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu ul. S. Batorego 15, 41-902 Bytom

Zakład Radiologii Lekarskiej - Pracownia Mammografii Blok nr 6

Tel. do rejestracji (32) 786 15 81

Ponadto każda kobieta powinna pamiętać o istotnej roli samobadania piersi. Najnowsze badania wyraźnie wskazują na to, że około 90% nowotworów piersi jest wykrywanych przez same kobiety właśnie w czasie samobadania. Drogie Panie jeśli uda nam się włączyć systematyczne badanie piersi do nawyków pielęgnacyjnych zdecydowanie przyczynimy się do poprawy wykrywalności ewentualnych nieprawidłowości w piersiach, a co za tym idzie szybkiego podjęcia leczenia.
Ryzyko zachorowania na raka piersi dotyczy każdej z kobiet, więc dbajmy o siebie! 

 

    

 

INFORMACJE DLA KOBIET W CIĄŻY

 

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu zaprasza kobiety w ciąży wraz
z osobami towarzyszącymi do udziału w zajęciach prowadzonych
w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa.

Termin rozpoczęcia nowej grupy – 14.09.2020 r. ( pozostały jeszcze dwa miejsca)

Zapisy pod numerem telefonu 32-78-61-642 w godzinach od 7.30 – 15.00

lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O rozpoczęciu zajęć dla kolejnej grupy będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji > Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

 

 

n3

Ankieta dla pacjentów udających się do poradni specjalistycznych oraz dla pozostałych pacjentów uwzględnionych w w/w informacji

       
Pobierz 
Dokument Microsoft Word

Ankieta dla pacjentów hospitalizowanych i udających się do Poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

       
Pobierz 
Dokument Microsoft Word

 

infomacje dla rodzin pacjentow

n2

 

PORODY

p

Dokumenty do pobrania:

Ankieta dla osoby towarzyszącej
         
Pobierz 
Dokument Microsoft Word
Oświadczenie COVID poród rodzinny              
Pobierz 
Dokument Microsoft Word
40910245 pregnant woman symbol stylized vector sketch
   

 

ciaza

Radiowy magazyn poradniczy

zabawa pod oknamiFizjoterapeuci dla Śląska 

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczyna się akcja pn. Fizjoterapeuci dla Śląska, która trwać będzie do 30 kwietnia 2020 r.  Projekt polega na bezpłatnej usłudze zdalnej fizjoterapii i skierowany jest do mieszkańcow województwa śląskiego. Szczegółowe informacje dostępna są na stronie internetowej: fizjoterapeuci-dla-slaska

154

 

 

pis

 

Marszałkowski Budżet Obywatelski Wojedództwa Śląskiego

 

2020 01 14 bo slaskie nabor 728x90a 

Aktualnie prowadzona jest kampania infrmacyjno-promocyjna zachęcająca mieszkańców województwa śląskiego do wzięcia udziału w II edycji Marszałkowkiego Budzietu Obywalskiego Województwa Śląskiego (MBO). W terminie od 9 do 31 marca zostanie uruchomiony nabór wniosków na zadania, które mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy naszego regionu.

 Pozostałe informacje dotycące budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie http://bo.slaskie.pl

 

Inauguracja "Nursing Now” Polska

 

 

Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

  Link do filmu "Nursing Now” Polska zamieszczonego na portalu Facebook

 

Zanim ominiesz, pomyśl...

To akcja profilaktyczna w ochronie pieszego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Celem przedsięwzięcia jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, w celu promowania bezpiecznego korzystania z dróg. Spot ma zwrócić uwagę kierowców na ich zachowania w trakcie dojazdu do oznakowanych przejść i być przestrogą dla pieszych, aby sami nie łamali przepisów drogowych.

Statystki policyjne pokazują, że do największej liczby wypadków dochodzi właśnie na pasach. W 2019 roku na terenie województwa śląskiego doszło do 795 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 60 z nich zginęło. Prawie połowa tych zdarzeń miała miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych, w których zginęło 25 osób, a 387 zostało rannych. Porównując powyższe dane do roku ubiegłego, odnotowano poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach. Jednak od początku stycznia 2020 roku do chwili obecnej zaistniały 43 wypadki z udziałem pieszych, w którym 3 osoby zginęły. W ponad 85% przypadków sprawcami zdarzeń z udziałem pieszych na przejściach dla pieszych są kierujący pojazdami.

 

 Darowizna sprzętu od firmy WĘGLOKOKS S.A.

 

Spółka Węglokoks przekazała dla potrzeb Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej sprzęt do wykonywania zabiegów cystoskopii, histeroskopii oraz zestaw narzędzi endoskopowych. Szczegółowe informacje na temat specyfiki przekazanego sprzętu zostały zawarte w poniższym filmie zrealizowanym przez TV Republika. Serdecznie dziękujemy za otrzymaną darowiznę!

 

 

arch