Drukuj
Stefan

20192019   20182018   20172017    20162016   20152015

stp

Mikołaj w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu

 

 

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Mikołajom z Fundacji „Dr Clown” oraz firmie Amazon za przekazane prezenty dla dzieci hospitalizowanych w Oddziale Klinicznym Pediatrii, Oddziale Laryngologii Dzieci oraz Oddziale Chirurgii Dzieci. Starsze dzieci zostały obdarowane klockami LEGO i książkami „Mądre bajki”, a maluchy otrzymały grzechotki. Atmosfera świąt wszystkim się udzieliła również dzięki postawieniu choinki na dziedzińcu Szpitala pod oknami Oddziału Klinicznego Pediatrii. Dodatkowo Fundacja „Dr Clown” przekazała 5 tabletów z wgranymi grami i bajkami dla potrzeb Oddziału Klinicznego Pediatrii. Bardzo dziękujemy darczyńcom za pamięć o naszych pacjentach również w tym szczególnie trudnym czasie epidemii.

 

 

prosba

 

 

 

POMAGAMY!

 

Córka naszej koleżanki z pracy uległa dramatycznemu wypadkowi,
prowadzona jest zbiórka na protezę i rehabilitację. Serdecznie Państwa
prosimy o wsparcie tej zbiórki.
Trzymamy kciuki za Wiktorię i mamy nadzieję, że wytrwałość, konsekwencja
i determinacją przyniosą oczekiwany sukces. Życzymy dużo zdrowia!

 

 

 

 

W minionym roku akademickim (2019/2020) przypadała 45.rocznica rozpoczęcia działalności Katedry i Oddziału Klinicznego Pediatrii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu. Ta zasłużona placówka pediatryczna kilkukrotnie zmieniła nazwę i strukturę organizacyjną, ale niezmiennie grono Pracowników pracowało i pracuje z poświeceniem na rzecz pediatrycznych pacjentów i studentów Uniwersytetu.

Pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła zorganizowanie zaplanowanych obchodów jubileuszu. Pozwolę sobie zatem opisać i przypomnieć historię Kliniki.


 

 

INFORMACJE DLA KOBIET W CIĄŻY

Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu zaprasza kobiety w ciąży wraz
z osobami towarzyszącymi do udziału w zajęciach prowadzonych
w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa.

Termin rozpoczęcia nowej grupy – 14.09.2020 r. ( pozostały jeszcze dwa miejsca)

Zapisy pod numerem telefonu 32-78-61-642 w godzinach od 7.30 – 15.00

lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O rozpoczęciu zajęć dla kolejnej grupy będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji > Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

n3

Ankieta dla pacjentów udających się do poradni specjalistycznych oraz dla pozostałych pacjentów uwzględnionych w w/w informacji

       
Pobierz 
Dokument Microsoft Word

Ankieta dla pacjentów hospitalizowanych i udających się do Poradni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

       
Pobierz 
Dokument Microsoft Word

 

infomacje dla rodzin pacjentow

n2

PORODY

p

Dokumenty do pobrania:

Ankieta dla osoby towarzyszącej
         
Pobierz 
Dokument Microsoft Word
Oświadczenie COVID poród rodzinny              
Pobierz 
Dokument Microsoft Word
40910245 pregnant woman symbol stylized vector sketch

 

ciaza

Radiowy magazyn poradniczy

zabawa pod oknami


Fizjoterapeuci dla Śląska 

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, iż w dniu dzisiejszym rozpoczyna się akcja pn. Fizjoterapeuci dla Śląska, która trwać będzie do 30 kwietnia 2020 r.  Projekt polega na bezpłatnej usłudze zdalnej fizjoterapii i skierowany jest do mieszkańcow województwa śląskiego. Szczegółowe informacje dostępna są na stronie internetowej: fizjoterapeuci-dla-slaska

154

 

 

pis

 

Marszałkowski Budżet Obywatelski Wojedództwa Śląskiego

 

2020 01 14 bo slaskie nabor 728x90a 

Aktualnie prowadzona jest kampania infrmacyjno-promocyjna zachęcająca mieszkańców województwa śląskiego do wzięcia udziału w II edycji Marszałkowkiego Budzietu Obywalskiego Województwa Śląskiego (MBO). W terminie od 9 do 31 marca zostanie uruchomiony nabór wniosków na zadania, które mogą zgłaszać wszyscy mieszkańcy naszego regionu.

 Pozostałe informacje dotycące budżetu obywatelskiego znajdują się na stronie http://bo.slaskie.pl

 

Inauguracja "Nursing Now” Polska

 

 

Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

W zakresie oczekiwań i proponowanych rozwiązań prowadzenia Kampanii, Departament Pielęgniarek i Położnych stale współpracuje z samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych, Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim, Polskim Towarzystwem Położnych oraz innymi organizacjami działającymi na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych.

  Link do filmu "Nursing Now” Polska zamieszczonego na portalu Facebook

 

Zanim ominiesz, pomyśl...

To akcja profilaktyczna w ochronie pieszego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Celem przedsięwzięcia jest dotarcie do jak największej liczby odbiorców, w celu promowania bezpiecznego korzystania z dróg. Spot ma zwrócić uwagę kierowców na ich zachowania w trakcie dojazdu do oznakowanych przejść i być przestrogą dla pieszych, aby sami nie łamali przepisów drogowych.

Statystki policyjne pokazują, że do największej liczby wypadków dochodzi właśnie na pasach. W 2019 roku na terenie województwa śląskiego doszło do 795 wypadków drogowych z udziałem pieszych, w których 60 z nich zginęło. Prawie połowa tych zdarzeń miała miejsce na oznakowanych przejściach dla pieszych, w których zginęło 25 osób, a 387 zostało rannych. Porównując powyższe dane do roku ubiegłego, odnotowano poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach. Jednak od początku stycznia 2020 roku do chwili obecnej zaistniały 43 wypadki z udziałem pieszych, w którym 3 osoby zginęły. W ponad 85% przypadków sprawcami zdarzeń z udziałem pieszych na przejściach dla pieszych są kierujący pojazdami.

 

 Darowizna sprzętu od firmy WĘGLOKOKS S.A.

 

Spółka Węglokoks przekazała dla potrzeb Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej sprzęt do wykonywania zabiegów cystoskopii, histeroskopii oraz zestaw narzędzi endoskopowych. Szczegółowe informacje na temat specyfiki przekazanego sprzętu zostały zawarte w poniższym filmie zrealizowanym przez TV Republika. Serdecznie dziękujemy za otrzymaną darowiznę!

 

 

 

 

SENIOR-FON


   
ŚLĄSKI TELEFON DLA SENIORA SENIOR-FON
   
  W dniu 30 marca 2020r. Samorząd Województwa Śląskiego uruchomił usługę skierowaną do Seniorów Mieszkańców Województwa Śląskiego – Śląski Telefon dla Seniora SENIOR-fon. Operatorem telefonu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Województwa Śląskiego.
  32 506 56 40
Telefon będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
SENIOR-FON spełnia dwie główne funkcje:

FUNKCJA nr 1 – TERAPEUTYCZNA
wsparcie emocjonalne, psychologiczne, rozmowa wspierająca, pomoc w przełamaniu poczucia osamotnienia, wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. W tym trudnym czasie, osamotnienie seniorów, czasami brak wsparcia, czasem bezsilność, dają się we znaki, tej jakże narażonej na niebezpieczeństwo grupie społecznej. Dlatego ruszamy z przedmiotowym projektem.
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: https://rops-katowice.pl/2020/03/28/slaski-telefon-dla-seniora-senior-fon/


FUNKCJA nr 2 – INTERWENCYJNA
gdzie na naszej infolinii będzie można zgłosić problem seniora, a nasi interwenci będą podejmować działania skutecznej koordynacji pomocy dla osób w potrzebie w jej środowisku lokalnym (powiadomią miejscowe służby, sprawdzą ścieżkę pomocy, zainteresują organizacje pozarządowe, inne według rozeznanej sytuacji).
WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW: https://rops-katowice.pl/2020/03/28/slaski-telefon-dla-seniora-senior-fon/