Drukuj
Gosia

ue e1615663135617

 

 

szpital baner2

 

PROJEKT ZAKOŃCZONY

Projekt zakończony 30 czerwca 2022 roku,
Z projektu skorzystało 347 uczestników

DZIAŁANIA POPROJEKTOWE

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Szkole Rodzenia działającej przy Oddziale Klinicznym Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej. Oferujemy minimum 20 miejsc szkoleniowych, przy zwiększonym zainteresowaniu przewidujemy utworzenie dodatkowych grup. Uczestniczka Szkoły Rodzenia otrzyma certyfikat, który będzie kwalifikował do priorytetowego przyjęcia na Blok porodowy.

 

Kontakt do zapisu tel. 32/ 78-61-642- Pani Ewa Rosiak

 

 

 

 Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Bytomiu zaprasza kobiety w ciąży wraz z osobami towarzyszącymi

do udziału w zajęciach prowadzonych w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa

„Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu” to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Uczestnikami zajęć w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa mogą być:

  • Kobiety od 20 tygodnia ciąży fizjologicznej, mieszkające na terenie województwa śląskiego
  • Pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych placówek medycznych z województwa śląskiego
  • Partnerzy życiowi kobiet wyżej wymienionych
  • Inne osoby wspierające dla uczestniczek wyżej wymienionych

Informacja pod nr tel. 32-78-61-642
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Projekt będzie realizowany w okresie od 01.01.2020 r. do 30.06.2022 r.

            Celem projektu jest zwiększenie dostępu do świadczeń edukacyjnych dla kobiet w ciąży i ich osób towarzyszących z terenu województwa śląskiego w zakresie opieki okołoporodowej, promowania zachowań prozdrowotnych, przygotowania przyszłych rodziców do pełnienia ról rodzicielskich, nie tylko w odniesieniu do aktualnego stanu jakim jest okres ciąży, porodu i połogu, ale także w perspektywie długofalowej poprzez cykl szkoleń i warsztatów prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin takich jak psychologia, dietetyka, seksuologia, fizjoterapia, muzykoterapia, arteterapia, neonatologia, położnictwo i ginekologia.


 

 

 

„Bytomska Szkoła Świadomego Rodzicielstwa w Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu”to projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014 – 2020 współfinansowany przez Europejski Fundusz Społeczny.

Udział w projekcie jest bezpłatny

Uczestnikami zajęć w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa mogą być:

  • Kobiety od 20 tygodnia ciąży fizjologicznej, mieszkające na terenie województwa śląskiego
  • Pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych placówek medycznych z województwa śląskiego
  • Partnerzy życiowi kobiet wyżej wymienionych
  • Inne osoby wspierające dla uczestniczek wyżej wymienionych

Projekt będzie realizowany w okresie od 01.01.2020 r. do 30.06.2022 r. Założono udział 240 osób w Bytomskiej Szkole Świadomego Rodzicielstwa z terenu Województwa Śląskiego - 130 kobiet i 110 mężczyzn.

Liczba wspartych w programie miejsc świadczenia usług w zakresie działań w ramach BSŚW - 20.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do świadczeń edukacyjnych dla kobiet w ciąży i ich osób towarzyszących z terenu województwa śląskiego w zakresie opieki okołoporodowej, promowania zachowań prozdrowotnych, przygotowania przyszłych rodziców do pełnienia ról rodzicielskich, nie tylko w odniesieniu do aktualnego stanu jakim jest okres ciąży, porodu
i połogu, ale także w perspektywie długofalowej poprzez cykl szkoleń i warsztatów prowadzonych przez specjalistów z rożnych dziedzin tj. psychologia, dietetyka, położnictwo, taniec, arteterapia, relaksacja, neonatologia, fizjoterapia.

Projekt dotyczy również realizacji działań edukacyjnych skierowanych do personelu Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu realizującego świadczenia medyczne na rzecz odbiorców projektu. W ramach modułu przekrojowego zaplanowano przeszkolenie 40 osób, rekrutacja będzie odbywać się na terenie Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Bytomiu.

Wartość całego projektu: 106 683,50 zł

Wartość dofinansowania: 99 215,65 zł

w tym:

Wkład Funduszy Europejskich: 90 680, 97 zł

Wkład Budżetu Państwa: 8 534,68 zł